Kako postati kupac-proizvođač


Želite da proizvodite sopstvenu električnu energiju i smanjite račune?
Postanite kupac-proizvođač i iskoristite prednosti korišćenja obnovljivih izvora energije!
Proces se odvija u nekoliko koraka:

1. KORAK – IZGRADNjA PROIZVODNOG OBJEKTA - Pre podnošenja zahteva za zaključenje ugovora o potpunom snabdevanju sa neto merenjem, neophodno je da izgradite objekat za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora energije, u skladu sa prethodno donetom Odlukom skupštine stambene zajednice


2. KORAK – PRILAGOĐENjE MERNOG MESTA - Nakon izgrađenog objekta, potrebno je da prilagodite merno mesto za sticanje statusa kupca-proizvođača, u skladu sa propisima i standardima. Zahtev za prilagođenje mernog mesta podnosite operatoru sistema “Elektrodistribuciji Srbije"


3. KORAK -  PODNOŠENjE ZAHTEVA ZA ZAKLjUČENjE UGOVORA – po pribavljenom obaveštenju od strane operatora distributivnog sistema da je merno mesto prilagođeno, potrebno je da podnesete zahtev za zaključenje ugovora sa pratećom dokumentacijom:

Zahtev za zaključenje ugovora o potpunom snabdevanju sa neto merenjem – stambena zajednica (proizvodni objekat)

Zahtev za zaključenje ugovora o potpunom snabdevanju sa neto merenjem – za člana stambene zajednice

Zahtev se dostavlja elektronskim putem na adresu kp@eps.rs

Po prijemu zahteva, izvršićemo proveru ispunjenosti uslova i pristupiti obradi dokumentacije.


4. KORAK - ZAKLjUČENjE UGOVORA

Ukoliko su uslovi ispunjeni,  zaključićemo ugovore o potpunom snabdevanju sa neto merenjem prema modelima ugovora:

Model ugovora o potpunom snabdevanju sa neto merenjem – stambena zajednica

Model ugovora o potpunom snabdevanju sa neto merenjem – član stambene zajednice


5.     PRIKLjUČENjE OBJETKA I UPIS U REGISTAR KUPACA-PROIZVOĐAČA:

Odmah nakon zaključenja ugovora obavestićemo operatora sistema da su ugovori zaključeni. Operator sistema je u obavezi da u roku od pet dana priključi objekat krajnjeg kupca kao kupca-proizvođača na elektroenergetski sistem.

Operator sistema je u obavezi da odmah, a najkasnije u roku od pet dana od dana priključenja objekta na elektroenergetski sistem, izvrši upis u Registar kupaca–proizvođača, čime stičete status kupca-proizvođača.

Top